Materiały są rożnie wykorzystywane. Część z nich potrzebna jest do pracy już podczas samych zajęć, część natomiast jest czymś co ma być nam pomocne po zakończonym szkoleniu.

Te pierwsze, to najczęściej testy i zadania na kartkach które mają sprawdzić wiedzę uczestników szkolenia lub przećwiczyć dany materiał. Może się również zdarzyć, że stanowią formę sprawdzianu wiedzy na zakończenie szkolenia. Najczęściej przyjmują formę luźnych kartek, które zbiera i ocenia trener.

Druga forma materiałów – te, które mają nam być pomocne po zakończonym szkoleniu, przybierają najczęściej formę zbindowanego skryptu, ok. 100 stron treści mającej na celu możliwość wrócenia do omawianego i ćwiczonego materiału po jakimś czasie od zakończenia szkolenia. Wtedy, gdy nasz zapał po-szkoleniowy mija i gdy stajemy przed zadaniem przypomnienia sobie (powtórzenia) omawianych na szkoleniu technik i zasad. Dodatkową formą może być tu również forma skryptu i prezentacji multimedialnej zgrane na płytkę CD.

Istnieje też jeszcze trzecia forma (bardzo rzadko stosowana) a mianowicie materiały dosyłane uczestnikom szkolenia po jakimś czasie (np. po 2 tygodniach od zakończenia szkolenia). Ten sposób podtrzymania aktywności szkoleniowej i dania uczestnikom szansy na ponowne zapoznanie się z tematyką poruszaną podczas szkolenia, dostarczenie im ciekawych, dodatkowych materiałów a nieraz zadań do wykonania, sprawdzających czy materiał ćwiczony podczas szkolenia został dobrze przyswojony to genialne rozwiązanie, wspaniale utrwalające wiedzę i świadczoące o dużym profesjonaliźmie firmy szkoleniowej.

Taki system w formie logowania się na własne konto na stronie firmowej firmy szkoleniowej stosuje np. firma AVENHANSEN.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Miejsce jest najważniejsze?

A może najważniejsze w szkoleniu jest miejsce. Może dla niektórych z Was to, gdzie odbywa się szkolenie jest tak istotne...

Zamknij